.

עמותת שיטה וחוכמה ומרכז רוחני ערבה

מתכבדים להזמינכם ללימוד של

Gyu-me Khensur Rinpoche

'חוכמת השורש'

כתב מרכזי של דרך האמצע, מאת אריה נגרג'ונה

הלימוד יתקיים במשך 9 ימים, בין התאריכים

15-23.2.19

בכל יום בשעות: 16:30-18:30 ו- 19:30-21:30

ב'מרכז רוחני ערבה', 

במואה- נווה מדבר, שליד צופר

גיומה קנסור רינפוצ'ה לובסנג ג'מפה מוכר כאחד הלאמות והמלומדים הגדולים החיים בימינו במסורת הגלוקפה הטיבטית. הוא בעל התואר הגבוה של הלרמפה גשה, וכן זכה בתואר הטנטרי הגבוה ביותר נגַקרמפה גשה. הוא שרת כראש הקולג' הטנטרי Gyumed וכאחד המורים העיקריים במנזר Sera Mey. כיום הוא מלמד במרכז Guhyasamaja בוושינגטון, DC , במרכז שלו DNKL שבקונטיקט, ובמרכזים שונים בארה"ב.

לכבוד רב הוא לנו לארח מורה דגול זה אצלנו, ואנו מזמינים אתכם בחום ללימוד הנדיר שהוא עומד לחלוק עימנו בחסדו הרב.

הלימוד יתורגם לאנגלית על ידי לאמה Art Engle , מלומד בודהיסטי בעל שם שתרגם
כתבים חשובים במסורת הבודהיסטית ובא במיוחד לצורך זה. 

בתחילת כל שיעור לאמה דבורה היקרה תסקור בקצרה, בשפה העברית, את הנלמד בשיעורים הקודמים.

עוד על גיומה קנסור רינפוצ'ה: https://www.dnkldharma.org/teachers.html 

על הלימוד:

החכם הבודהיסטי הנודע אריה נגרג'ונה, שחי בדרום הודו בערך במאה השנייה לספירה, הוא ללא ספק הפילוסוף הבודהיסטי החשוב, רב ההשפעה ופורץ דרך בזרם המהיינה, ולעיתים מכונה 'הבודהה השני'. הוא שימש כראש מנזר נלנדה בתקופת הפריחה של הבודהיזם בהודו, ועבודותיו הרבות כוללות כתבים המיועדים לבעלי בתים, מכתבים למלכים, וחיבורים עמוקים נוספים בנושאים מטפיזיים וחקר ההכרה. מייחסים לו גם את פיתוח הפילוסופיה של סוטרות הפרג'נאפארמיטה (שלמות החוכמה).

חיבורו הפילוסופי הגדול והנודע ביותר – Mulamadhyamikakarika - חוכמת השורש, אשר נלמד על ידי פילוסופים ומתרגלים בכל המסורות והזרמים הבודהיסטים הגדולים של ימינו, הוא הכתב המשפיע ביותר בהיסטוריה של הפילוסופיה ההודית, והכתב העיקרי והמרכזי של "דרך האמצע" במסורת המהיינה הבודהיסטית.

הרעיון המרכזי בחוכמת השורש ובכל הפילוסופיה של אריה נגרג'ונה הוא הריקות, ובמהלך תשעה ימים מרתקים של הלימוד נצלול ביחד עם רינפוצ'ה עמוק לתוך ההבנה של הריקות.

 

ארטמוס ב. אנגל

ארט אנגל סיים דוקטורט בלימודי בודהיזם מאוניברסיטת ויסקונסין בשנת 1983, ולמד במשך למעלה משלושים שנה עם מורהו האהוב, הלאמה הטיבטי Sermey Khensur Lobsang Tharchin Rinpoche, בהוול, ניו ג'רסי. הוא העמיד דור של תלמידים משלו, והיה אחד ממוריה של לאמה דבורה. ארט תרגם לאנגלית טקסטים חשובים מן הקנון הבודהיסטי, ובמשך מרבית העשור האחרון הוא המשיך את לימודיו כתלמיד של Gyumé Khensur Lobsang Jampa Rinpoche, אותו הוא מלווה גם כמתרגם.

לאמה דבורה

מייסדת מרכז רוחני ערבה, והמנהלת הרוחנית של עמותת שיטה וחוכמה

מטרת העמותה לקדם את השלום בליבם של אנשים, קהילות ואומות, וזאת באמצעות היישום של חוכמה עתיקת יומין באופן שתואם את תקופתנו ואת הרקע התרבותי שלנו. לאמה דבורה היא בעלת תארי M.Sc. ו-PH.D. במתמטיקה ומדעי המחשב, עבדה באקדמיה, וכן במעבדות מחקר רבות יוקרה ובמוסדות פיננסיים. לאמה דבורה הקדישה מעל 30 שנה מחייה ללימוד ותרגול החוכמה הבודהיסטית ומסורות נוספות של אסיה העתיקה, ותרגמה כתבים רבים לעברית, בתרגומים יוצאי דופן בדיוקם ויופים. במהלך 20 השנים האחרונות היא חלקה אוצרות אלה ואת יישומיהם בחיי היומיום עם תלמידיה הרבים בישראל וברחבי העולם. לקריאה נוספת אודות לאמה דבורה לחצו כאן

 

להרשמה לקורס הכניסו פרטים כאן למטה

לאחר הרשמתכם צוות אירוח של מרכז רוחני ערבה יצור איתכם קשר לקביעת סידורי לינה ואירוח (בטבלה למטה ניתן לראות את האופציות השונות לאירוח והעלות)

לשאלות ומידע נוסף:

מור - 050-781-1376

או באי-מייל: gkrvisit@moar.org.il

 

תשלום למורים ועלויות

באופן מסורתי, לימוד רוחני נחשב בעל ערך שלא יסולא בפז. לכן, המורים שלנו אינם מקבלים שכר. במקום זאת, אנו מזמינים אתכם לשקול להביא איתכם תרומה במזומן, כדי להביע את הכרת התודה שלכם על הלימוד. (המשתתפים מקבלים הזדמנות להגיש מנחה למורים ביום האחרון של הקורס, ועל זה נוספת תרומה בשם מרכז רוחני ערבה).

עלויות (כולל לינה וארוחות לאורך כל ימי הסדנה 15.2-23.2).

אפשרות א' - משקפת השתתפות בעלות האמיתית הכוללת עבור הקורס ואירוח במוע"ר (לרבות כל ההוצאות ההכרחיות לקיום הלימוד כגון כרטיסי טיסה עבור המורים/עוזרים אישיים ומתרגמים, שהות וכלכלה שלהם, הדפסת חומרי לימוד, שכירות והוצאות שוטפות של מוע"ר.)

אפשרות ב' - תשלום שאינו מכסה את כלל הוצאות. מסובסד על ידי מוע"ר ותרומות נדיבות, ונועד לאפשר למירב התלמידים להשתתף.

אם אתם מסוגלים מבחינה כלכלית נשמח אם תבחרו באפשרות א'. תנאי האירוח זהים עבור שתי האפשרויות.


 

אפשרות א'

אפשרות ב'

ללא לינה (הגעה ללימוד בלבד + א.ערב)

400 ₪

350 ₪

קמפינג / אוהל בדואי / שהיה יום מלא

550 ₪

450 ₪

אוהל ראג'סטני (4-5 באוהל) - תפוסה מלאה

1200 ₪

1000 ₪

חדר חאן (4 בחדר) - תפוסה מלאה

1450 ₪

1200 ₪

חדר זוגי - תפוסה מלאה

1900 ₪

1600 ₪

נוצר באמצעות מערכת רב דף מבית רב מסר

.