.

מרכז רוחני ערבה מארח יומיים של חוויה מסוג אחר

22-23.11.18 

"מהו שיאפשר שלום בינינו לבין עצמנו ובינינו לבין האחרים"

רבים ממנהיגי הדתות והמסורות הרוחניות המרכזיות באזורנו, אימצו את חזון השלום, ושמו להם למטרה לקדם הרמוניה ושגשוג אזורי ארוך טווח במזרח התיכון למוד הקרבות, ובכך לתרום גם לשלום העולם.

אנו, במרכז רוחני ערבה, מאמינים כי יצירת שינוי פנימי משמעותי בעולם, מתחילה עם התמרת התודעה ופתיחת ליבם של יחידים.

טרנספורמציה כזו תאפשר הופעתם של מנהיגים רוחניים המסוגלים להתמיר את המציאות סביבם, ולחולל הרמוניה, אהבה, כבוד הדדי ושלום בליבם של יחידים, קהילות ואומות.

מתוך דבריו של מהטמה גנדי:

"היה אתה השינוי שאתה רוצה לראות בעולם"

ברצוננו להזמינכם לאירוע כינוס השלום במרכז הרוחני בערבה

יומיים שבהם יינתן ייצוג למסורות רוחניות שונות הפועלות לקידום הרמוניה ושלום בין-אישי ובאזורנו 

לאן אנחנו מובילים
  • הפיכת הערכים של חמלה, סובלנות והרמוניה למובילים ומשמעותיים בקרבנו
  • שימוש בהתמרת התודעה כדרך לפתיחת הלב והשכנת שלום
  • יצירת שותפות בין מנהיגים שמקדמים פיוס והרמוניה
  • מפגש בין קהילות ממגוון מסורות רוחניות מובילות במדינה

מאוד רוצה להירשם לכינוס?

ההשתתפות בכינוס היא ללא עלות,

אך המקומות מוגבלים ויש להירשם מראש

להרשם לכינוס הכניסו פרטים כאן למטה

לשאלות ומידע נוסף:

 OneHeart@moar.org.il

מנהיגי הכנס

לאמה דבורה,

מייסדת מרכז רוחני ערבה, והמנהלת הרוחנית של עמותת שיטה וחוכמה

מטרת העמותה לקדם את השלום בליבם של אנשים, קהילות ואומות, וזאת באמצעות היישום של חוכמה עתיקת יומין באופן שתואם את תקופתנו ואת הרקע התרבותי שלנו. לאמה דבורה היא בעלת תארי M.Sc. ו-PH.D. במתמטיקה ומדעי המחשב, עבדה באקדמיה, וכן במעבדות מחקר מתקדמות ובמוסדות פיננסיים. לאמה דבורה הקדישה מעל 30 שנה מחייה ללימוד ותרגול החוכמה הבודהיסטית ומסורות נוספות של אסיה העתיקה, ותרגמה כתבים רבים לעברית, בתרגומים יוצאי דופן בדיוקם ויופים. במהלך 20 השנים האחרונות היא חלקה אוצרות אלה ואת יישומיהם בחיי היומיום עם תלמידיה הרבים בישראל וברחבי העולם. לקריאה נוספת אודות לאמה דבורה לחצו כאן

איהאב בלאחה,

מייסד את עמותת "בוסתן אברהם"

העמותה אינה פוליטית או לאומנית, אלא דוגלת בגישה הומניסטית ובעבודה פנימית-רוחנית, מתבססת על המשותף לבני אברהם במסורות השונות בעבר ובהווה, מחנכת לקבלת השונה תוך יצירת חברה בריאה המכוונת לביסוסה של תרבות בת קיימא באזור, למען שינוי תודעתי רחב, גם בישראל וגם ברשות הפלסטינית. למען שבירת מחסומי הפחד והבורות, הפחתת אלימות ופיתוח כבוד בין אדם לאדם ובין אדם לאדמה.

מר סאמי עוואד,

פעיל שלום פלסטיני, מנהל את ארגון Holy land trust בבית לחם

 שמטרתו העצמת קהילות מקומיות והתמודדות עם הסכסוך הישראלי פלסטיני בדרכים לא אלימות. סאמי ביקר מספר פעמים באושוויץ בירקנאו ומרצה בפני קהלים מגוונים אודות הצורך בהכרת הסבל שעומד בבסיס החוויה הקיומית של עמי האזור על מנת לחולל עתיד מיטיב עבורם. סאמי מקדם פרויקטים קהילתיים מקומיים בבית לחם להעצמת נוער ומנהיגים פלסטינים, שותף לפרויקטים חוצי גבולות באזור, מרצה על מנהיגות לא ליניארית, ריפוי ואי אלימות.

פרופ' אבי אלקיים, 

ראש המחלקה למחשבת ישראל וראש מרכז שלמה מוסיוף לחקר הקבלה, הפקולטה למדעי היהדות, אוניברסיטת בר אילן

עורך משותף של "דעת" – כתב עת לפילוסופיה יהודית ולקבלה, מייסד ועורך משותף של "קבלה" – כתב עת לחקר כתבי המיסטיקה היהודית. מתרגם שירה ערבית מיסטית ימי־הביניים ושירה ערבית מודרנית ונמנה עם מייסדי קבוצת דרך אברהם לדיאלוג רוחני בין יהודים ומוסלמים.

הרבה תמר אלעד אפלבאום, 

הרבה של הקהילה המסורתית 'ציון' קהילה ארצישראלית בירושלים.

פועלת בתחום השלום והדו קיום. בימים אלה הקימה בי"ס לרבנות ישראלית שמיועד לכל הזרמים

מי אנחנו

 קהילה המונה כמה מאות תלמידים הלומדים ומתרגלים בהנחייתה של מורתנו היקרה לאמה דבורה. הלימוד שלנו מבוסס בכתבים קלאסיים עתיקים, כפי שאלו נשתמרו על ידי המסורות העתיקות של אסיה ובעיקר אלו של הבודהיזם הטיבטי. לימוד זה יישומי ובעל נגיעה ישירה לחיי היומיום של התלמידים. מטרתו המיידית של הלימוד היא לתרום לאושרנו ולאושרם של הסובבים אותנו, באמצעות התנסות אישית בהשקפת העולם שעליה מתבסס הלימוד. נסיוננו מראה שמעבר להישגים רוחניים אישיים,

יישומו של לימוד זה, בדומה לדרכים רוחניות ודתות אוטנטיות אחרות, יכול להביא להרמוניה, סובלנות, ולאהבה בין כל בני האדם באשר הם.

בהתאם לכך, חזונה ופועלה של קבוצתנו, בהשראת מורתנו היקרה, הוא להקים מרכז רוחני בינלאומי לשלום, שיקדם בברכה שיתוף פעולה עם מסורות רוחניות שונות בעולמנו כפי שאלה מועברות בעולם על ידי שושלות אוטנטיות, הדוגלות בגישות המקדמות חמלה, הרמוניה ושלום.

שאיפתנו היא לקדם את השלום, על ידי יצירת שותפויות בין המנהיגים השונים והקהילות שלהם.

מאז שנת 2014 אנו פועלים במשכן זמני של המרכז הרוחני לשלום, המתוכנן להיבנות בערבה. במשכן זמני זה קיימנו כבר מפגשים רבים, פעילויות ושיתופי פעולה עם מנהיגים רוחניים ופעילי שלום לקידום הרמוניה, שלום, פתיחות וסובלנות הדדית באזורנו. 

הכנס פתוח על בסיס תרומה, אך מותנה בהרשמה מראש 

למידע והרשמה לכינוס ב-22-23 בנובמבר 

הכניסו פרטים כאן למטה

לשאלות ומידע נוסף:

OneHeart@moar.org.il

נוצר באמצעות מערכת רב דף מבית רב מסר

.