.

עמותת שיטה וחוכמה ומרכז רוחני ערבה

מתכבדים להזמינכם ללימוד של

Gyu-me Khensur Rinpoche

'אור על הדרך'

הלאם רים הנודע על שלבי הדרך להארה, מאת לאמה אטישה

הלימוד יתקיים בבית הצנחן, רמת-גן

בתאריכים 11-13.2.19

תאריכי לימוד:

שיעור 1

שיעור 2

ימים ב', ג', ד'

11-13.2

16:30-18:30

19:30-21:30

גיומה קנסור רינפוצ'ה לובסנג ג'מפה מוכר כאחד הלאמות והמלומדים הגדולים החיים בימינו במסורת הגלוקפה הטיבטית. הוא בעל התואר הגבוה של הלרמפה גשה, וכן
זכה בתואר הטנטרי הגבוה ביותר נגַקרמפה גשה. הוא שרת כראש הקולג' הטנטרי Gyumed וכאחד המורים העיקריים במנזר Sera Mey .

כיום הוא מלמד במרכז Guhyasamaja בוושינגטון, DC , במרכז שלו DNKL שבקונטיקט, ובמרכזים שונים בארה"ב.

לכבוד רב הוא לנו לארח מורה דגול זה אצלנו, ואנו מזמינים אתכם בחום ללימוד הנדיר שהוא עומד לחלוק עימנו בחסדו הרב.

הלימוד יתורגם לאנגלית על ידי לאמה Art Engle , מלומד בודהיסטי בעל שם שתרגם
כתבים חשובים במסורת הבודהיסטית ובא במיוחד לצורך זה. 

בתחילת כל שיעור לאמה דבורה היקרה תסקור בקצרה, בשפה העברית, את הנלמד בשיעורים הקודמים.

עוד על גיומה קנסור רינפוצ'ה: https://www.dnkldharma.org/teachers.html 

על הלימוד:

מאסטר אטישה חי בשנים 982-1054 לספירה, והיה מגדולי חכמי הבודהיזם בהודו של זמנו. הוא נולד למשפחת אצולה וכבר בגיל 28 כיהן כראש המנזר הבודהיסטי הגדול בוויקראמאשילה (שיחד עם מנזר נלנדה היוו את שני המרכזים הגדולים ביותר ללימוד בודהיסטי באותה תקופה).

באותה תקופה של פריחת הבודהיזם בהודו, היה הבודהיזם הטיבטי זקוק נואשות להחייאה, ומלך טיבט שלח משלחת להזמין את אטישה ללמד את הדהרמה במולדתו. למרות גילו המופלג, לאמה אטישה ניאות לבסוף לבוא לטיבט, ושינה את פני ההיסטוריה של הבודהיזם הטיבטי.

"אור על הדרך", הוא חיבורו המפורסם של מאסטר אטישה, שחובר עבור הטיבטים, ומכיל ב-68 פסוקים את התמצית של כל הלימוד של הבודהה. הוא מאורגן בשלבים ברורים ובהירים, ופורס את כל הדרך הבודהיסטית על רמות התרגול השונות שלה. טקסט זה סלל את הדרך למסורת הלאם-רים (הדרך המדורגת להארה) שהתפתחה לאחר מכן, ואשר משולבת כיום בתרגול הרוחני של כל המסורות בבודהיזם הטיבטי.

 

ארטמוס ב. אנגל

ארט אנגל סיים דוקטורט בלימודי בודהיזם מאוניברסיטת ויסקונסין בשנת 1983, ולמד במשך למעלה משלושים שנה עם מורהו האהוב, הלאמה הטיבטי Sermey Khensur Lobsang Tharchin Rinpoche, בהוול, ניו ג'רסי. הוא העמיד דור של תלמידים משלו, והיה אחד ממוריה של לאמה דבורה. ארט תרגם לאנגלית טקסטים חשובים מן הקנון הבודהיסטי, ובמשך מרבית העשור האחרון הוא המשיך את לימודיו כתלמיד של Gyumé Khensur Lobsang Jampa Rinpoche, אותו הוא מלווה גם כמתרגם.

לאמה דבורה

מייסדת מרכז רוחני ערבה, והמנהלת הרוחנית של עמותת שיטה וחוכמה

מטרת העמותה לקדם את השלום בליבם של אנשים, קהילות ואומות, וזאת באמצעות היישום של חוכמה עתיקת יומין באופן שתואם את תקופתנו ואת הרקע התרבותי שלנו. לאמה דבורה היא בעלת תארי M.Sc. ו-PH.D. במתמטיקה ומדעי המחשב, עבדה באקדמיה, וכן במעבדות מחקר רבות יוקרה ובמוסדות פיננסיים. לאמה דבורה הקדישה מעל 30 שנה מחייה ללימוד ותרגול החוכמה הבודהיסטית ומסורות נוספות של אסיה העתיקה, ותרגמה כתבים רבים לעברית, בתרגומים יוצאי דופן בדיוקם ויופים. במהלך 20 השנים האחרונות היא חלקה אוצרות אלה ואת יישומיהם בחיי היומיום עם תלמידיה הרבים בישראל וברחבי העולם. לקריאה נוספת אודות לאמה דבורה לחצו כאן

הלימוד הוא על בסיס תרומה, אך מותנה בהרשמה מראש

להרשמה לקורס הכניסו פרטים כאן למטה

לשאלות ומידע נוסף:

מור - 050-781-1376

או באי-מייל: gkrvisit@moar.org.il

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.