.

כמעט שם! אנא מלא את הטופס לגישה מידית!

מלא את הטופס ותוכל להתחיל מיד!

מרכז רוחני ערבה

מתכבד להזמינכם להרצאתה של

Elaine Jackson

מייסדת, מנהלת ומורה של מרכז Vajrapani של FPMT

בנושא:

בחיפוש אחר האושר

(עם תרגום חי של לאמה דבורה-הלה)

הדרך הבודהיסטית להארה היא מסע לחקר התודעה

התודעה בלבד היא שמכריעה האם נחווה אושר או סבל מן הארועים השונים בחיינו. מכיוון שמדיטציה עוסקת ישירות בתודעה, הרי שהיא מהווה מפתח ליצירת חיים שהם יותר מאושרים, יותר בריאים, ויותר שלווים. ככל שנרבה בתרגול על הכרית, כך תתעמק ההכרה שאין לאן ללכת, אלא לחיבור עדין ופתוח עם כל מה שיש. הנכם מוזמנים להצטרף אלינו לחקור נושא זה, ואספקטים מעניינים נוספים של התרגול הבודהיסטי.

ההרצאה פתוחה לכול, והיא על בסיס תרומה.
(
תרומתכם הנדיבה בערב זה תתמוך ב"מנזר ערבה" ובהקמת אוום – מרכז רוחני לשלום)

5 במרץ, יום שני בשעה 19:00

בבית הצנחן

רח' רוקח 121 רמת גן

על המרצות

המרצה איליין ג'קסון

היא תלמידה של הבודהיזם הטיבטי מאז שנת 1977. היא נמנית עם הקבוצה הראשונה של מייסדי מכון Vajrapani לתרבות החוכמה, מרכז של בודהיזם טיבטי הממוקם בהרי Santa Cruz שבקליפורניה. המרכז קשור ל-FPMT, ארגון לשימור מסורת המהיינה.

איליין למדה עם מורים רבים, מגדולי המאסטרים הטיבטיים של זמננו. אלה כוללים את ה"ק הדלאי לאמה, לאמה תובטן ישה, לאמה סונג רינפוצ'ה, לאמה זופה רינפוצ'ה ורבים רבים אחרים. מידי שנה, במשך 14 השנים האחרונות, היא יצאה לריטריט מבודד בן חודש ימים כדי להעמיק את תרגולה. באפריל 2014 היא השלימה ריטריט בן שלוש שנים, ביחד עם בן זוגה Keith Emmons.

בחייה ה"אזרחיים" איליין יסדה וניהלה במשך 19 שנים עסק לעיצוב גרפי והדפסה ב-Boulder Creek, סמוך למקום מגוריה. באותו הזמן היא שרתה כנשיאת הארגון המקומי למסחר, והייתה חברת וועד מנהל במספר עמותות.

היא גם שרתה כמנהלת הכללית של מכון Vajrapani במשך חמש וחצי שנים, ומסייעת עד היום בתפעולו השוטף.

איליין היא מורה מוסמכת מטעם FPMT ומאז יציאתה מן הריטריט הארוך היא ממשיכה ללמד ולתמוך בתרגולם של אחרים. יש לה שלושה ילדים, עשרה נכדים, והיא חיה חיים שקטים, ללא חיבור לרשת החשמל, ביחד עם בן זוגה Keith, בהרי סנטה קרוז.

לאמה דבורה-הלה (תרגום חי)

מתרגלת במסורת הבודהיסטית מזה שנים רבות, בעיקר על פי המסורת הטיבטית. היא תלמידה של קן רינפוצ'ה גשה לובסנג תרצ'ין, ז"ל, מורה טיבטי שהיה אב מנזר סֶרָה מֵיי, מאסטר בטנטרה בודהיסטית ונחשב לאחד מענקי הבודהיזם הטיבטי בדורנו, ושל גשה מייקל רואץ', תלמידו, שהיה האמריקאי הראשון שהשלים תואר גשה במנזר טיבטי. מורים חשובים נוספים שאיתם למדה הם ארט אנגל, לאמה קריסטי מקנאלי, ה"ק הדלאי לאמה, לאמה זופה רינפוצ'ה, ואחרים.


לאמה דבורה-הלה היא בעלת תארים מתקדמים במתמטיקה ובמדעי המחשב, לימדה מתמטיקה באוניברסיטאות שונות במשך כ-20 שנה, עבדה במעבדות בל היוקרתיות בארה"ב, ובמחקר אנליטי עבור חברה פיננסית בוול סטריט.
לאמה דבורה-הלה השלימה תוכנית לימודים בת שש שנים בלימוד בודהיסטי מתקדם באוניברסיטת Diamond Mountain שבאריזונה, ארה"ב, ובאפריל 2014 סיימה ריטריט מבודד בן למעלה משלוש שנים באותו מקום.


לאמה דבורה-הלה מלמדת מזה שנים רבות דהרמה וכתבים אחרים ממסורות הדהרמה והיוגה העתיקות של הודו וטיבט, בארה"ב ובארץ, והיוותה חלק מסגל ההוראה באוניברסיטת Diamond Mountain.


לאחר שסיימה להעביר בשפה העברית את תוכנית הלימודים של ACI, שנערכה במקור על ידי גשה מייקל רואץ', ומכסה את כל החומר שנלמד באופן פתוח במנזרים הטיבטיים של זרם הגלוקפה, היא מתכננת בשנים הקרובות להקדיש את עיקר זמנה להעביר לתלמידים בארץ המוכנים לכך את המסורת האוטנטית של הלימוד המתקדם של הבודהיזם הטיבטי, במסגרת המרכז הרוחני ערבה שאותו ייסדה.


לאמה דבורה-הלה תרגמה וממשיכה לתרגם לעברית טקסטים קלאסיים של הבודהיזם הטיבטי ושל מסורת היוגה, ומקדישה מאמצים ומשאבים רבים לטיפוח הדהרמה והשלום באזורנו.

מגיעים להרצאה?

הרשמו כאן ונשמור לכם מקום

לשאלות ומידע נוסף:

מור - 050-781-1376

או באי-מייל: info@moar.org.il

נוצר באמצעות מערכת רב דף מבית רב מסר

.